Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Cezayir’in resmi dil Arapça ve Amaziğce’dir. Afrika kıtasının yüzölçümü olarak en büyük ülkesi Cezayir, aynı zamanda dünyanın en fazla petrol rezervine sahip ülkelerden biri olarak dikkat çekmektedir. Ülke ile aynı ismi taşıyan başkenti Cezayir, aynı zamanda beyaz kent olarak da isimlendirilir. Şehirde Fransız sömürgesinin etkilerini gözlemlemek ve Fransız mimarisiyle yapılandırılmış sokakları gezmek, sizi değişik duygulara sürükleyecektir.

Osmanlı, üç asır kaldığı bu topraklarda pek çok eser bırakmasına karşın; bu eserler sistemli bir şekilde yok edilmiş, bazı cami ve mescitler kiliseye çevrilmiş durumdadır. Ancak yine de başkent Cezayir’in bir iki caddesinin Türkçe isimlerle anılıyor olduğunu da söylemek gerekir.

Ülke halkı 1954-1962 yılları arasında Fransa’ya karşı bağımsızlık mücadelesi vererek, yeni bir devlet kurmayı başarmış, yaklaşık bir buçuk milyon şehit vermişlerdir.

Cezayir, genel olarak, halen sokak kültürünü yaşayan bir yapıya sahip. Şehrin belli sokak ve bölgelerinde kurulan pazarlarda yerel ve ulusal nitelikteki mallara ulaşmak mümkün.

Halkı genel itibariyle Arapça ve Fransızca bilmekte ve bunları konuşmaktadır.  Halkının genel geçim kaynaklarını petrol, hurma tarımı ve karides ve orkinos balıkçılığı oluşturmaktadır.

Cezayir,Türkiye’nin aksine otobüs kullanımı değil, taksi kullanımı fazladır. Ülkenin her yerine kara ulaşımı ile ekonomik bir bedelle ulaşmak mümkündür.

Cezayir’e gitmeyi düşünüyorsanız Sahra Çayını denemenizi ve Cezayir yerel kıyafeti Gendura’yı denemenizi ve mutlaka Cezayir hurma pazarlarına uğramanızı da öneririz.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP