Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Asıl ismi Almanya Federal Cumhuriyeti olan Almanya 357 bin metrekare yüz ölçümüne sahip büyük bir ülkedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın en popüler ikinci göç destinasyonudur. Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; ve batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika, ve Hollanda bulunur.

Uzun ve köklü tarihi boyunca pek çok küçük krallık olarak Batı Avrupa’da hüküm süren ülke 1871 yılında ulusal birliğini sağlamıştır. Bu krallıkların her biri döneminde önemli sanat patronu ülkeler oldukları için Almanya, Avrupa kültür medeniyet tarihine özellikle müzik ve felsefe alanında büyük katkılar yapmıştır. Almanya’nın 69’lu ve 70’li yıllar boyunca yürüttüğü misafir işçi uygulamasından ötürü nüfusunun Almanlardan sonraki en önemli etnik bileşeni Türklerdir.

 

Çoğu bölgesinde nemli iklimin hakim olduğu Almanya’da nemli Batı rüzgarları ve Gulf Stream akıntıları iklimi biraz daha yumuşatmaktadır. Hemen her mevsim yağış alan ülkede kışlar soğuk ve nemli, yazlar ise ılıktır. Almanya'nın doğu bölgelerinde ise karasal iklimin bütün etkileri görülür.

Almanya’nın ana ihracat ortakları Fransa, ABD ve Birleşik Krallık iken, ana ithalat ortakları ise Hollanda, Fransa ve Çin’dir.2014 itibariyle Alman ekonomisinin en önemli sektörleri, sanayi (%25.9) ve kamu yönetimi, savunma, eğitim, sağlık ve sosyal hizmet faaliyetleri (%18.2) ile, toptan ve perakende ticaret, taşımacılık, konaklama ve gıda hizmetleri (%15.5) şeklindeydi.

Kişi başı gayrisafi yurt içi hasılası itibariyle dünyanın dördüncü büyük ekonomisi olan Almanya dünyanın üçüncü en büyük ithalat ve ihracatçısıdır. Yüksek yaşam standartlarıyla en gelişmiş ülkeler arasında yer alan Almanya’da yüksek teknolojili sanayi, sosyal güvenlik ve ulusal sağlık sistemi vardır. Çevre korumaya, düzene, özel hayatın mahremiyetine ve dakikliğe çok önem veren Almanlar, mükemmeliyetçi toplum yapısıyla dikkat çekerler.

Film, müzik, sanat ve dini günlerin kutlandığı 10 binden fazla festivale ev sahipliği yapan Almanya sektörel fuarlarıyla da ön plan çıkmaktadır. 

Dolayısıyla, markalaşma, sanayi teknolojisindeki yeni akımlar ya da orijinal iş fikirlerini keşfetmeye, ayrıca Hristiyan Batı kültürünü tanımak ve incelemek isterseniz de; Almanya sizler için biçilmiş kaftandır.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP