Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Bağımsız Samoa Devleti’nin  Başkenti  Apia’dır. Ülkenin para birimi samoa talası olup ülkede konuşulan diller Samoa dili, İngilizce’dir. Güney Pasifik Okyanus’u taraflarında bulunan Amerikan Samoa’sının en büyük adası Tutuila olan Amerikan Samoa’sının nüfusu yaklaşık 55 bin, yüzölçümü ise 199 kilometrekaredir.

Ülke 16 il ve köyden oluşmaktadır.

Ülkenin yönetim biçimi Amerika Birleşik Devletleri modelinin neredeyse kopyalanmasıyla oluşturulmuş olan Amerikan Samoa’sı seçimle gelen bir vali tarafından yönetilmektedir.

1970’li yılların sonuna kadar ülke yöneticisi Amerika Birleşik Devletleri tarafından atanırken bu yıllardan sonra yönetici ülke tarafından seçimle iş başına getirilmiştir.

Ülkenin her bölgesi, temsilciler meclisine belirli periyotlarla üye göndererek yöneticinin seçilmesinde oy verir.

Kişi başına düşen gelir ile Pasifik bölgesinin en refah ülkesi olarak gösterilen Amerikan Samoa’sında temel ekonomik sektör balıkçılıktır.

Tarım ile ilgili faaliyetler ihracat için değil ülkenin kendi ihtiyaçları için gerçekleştirilmektedir.

Doğal güzellikleri ve eşsiz manzara ve sahilleriyle Pago Pago turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği yerler arasındadır. Ülke nüfusunun neredeyse tamamını ülkenin yerlileri olan Samoalılar oluşturmaktadır. Ülkenin coğrafi olarak birçok adasında sönmüş volkanik yanardağ kalıntılarına rastlanmaktadır. 

Gelişmiş Turizm tesisleri ve harkülade manzaraları ile zamanı masalsı bir tada kavuşturmak isteyen herkesin buraya uğramasını tavsiye ediyoruz.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP