Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Andorra Fransa ve İspanya arasında kalmış ufak bir ülkedir.  Yüz ölçümü 468 km2dir. Nüfusu ise 60 bin civarıdır. Buna rağmen her yıl ağırladığı turist sayısı 12 milyon ila 14 milyon arasında değişmektedir.

Andorra, güneybatı Avrupa'da, Pirene Dağları'nda, denize kıyısı olmayan, bir zamanlar dünyadan soyutlanmış olan Andorra; artık turizm ve bir vergi cenneti olma özelliği ile zengin bir ülkedir. Andorra'nın iki prensi bulunmaktadır.  Fransa Cumhurbaşkanı ve Urgell piskoposu ülke için eş prensler olarak görev yapmaktadır.

Gelir vergisi veya miras vergisi alınmamaktadır.

 Ülkede havaalanı olmaması gerekçesiyle, havayolu ulaşımı  yakında bulunan İspanya veya Fransa'da yer alan havaalanları aracılığı ile sağlanmaktadır.

Tarih sahnesine çıkışı 9. yüzyıl kabul edilen Andorra ülkesi; merkezden 13 kilometre uzaktaki Uren beyliğine bağlı bir yerken sonra sırayla Fransızlar ve İspanyollar’ın hakimiyet savaşı verdiği bir bölgeye dönüşmüştür.

Bu iki ülke arasında el değiştiren Andorra 1900’lü yıllara gelindiğinde İspanyolların sırtındaki bir yük haline gelmiş ve bu yüzden ülkeye bağımsızlık verilmiştir.

Ülke demokrasiyle yönetilen bir prensliktir. Dağlık olduğundan dolayı tarım, hayvancılık ve sanayi gibi alanlarda kendini geliştiremeyen ülke turizme çok önem vermiş ve ülkeye turist çekmek için alışverişte gümrük vergisini kaldırmıştır.

Ayrıca yoğun kar yağışını avantaja çevirip ülkenin en iyi kar pistlerini yaptırmış.  Günübirlik gelen turistlerin ve özellikle beyaz eşya almak için yakın bölgelerden gelen halkın açık pazarı haline gelen ülke alışveriş kotası getirerek ekonomisine zararın önüne geçmiştir.

Şehir alışverişteki tercih edilirliğinin dışında şirin, sakin, temiz ve düzenli bir Avrupa şehridir. Burada özellikle parfüm sever bayanların ve kayak meraklılarının güzel zamanlar geçirmesi çok olağandır

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP