Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Bahreyn,Asya Kıtası’nın Basra Körfezi üzerine konumlanmış bir ada ülkesidir.

 Konumu itibariyle, Basra Körfezi üzerinde yer alan tek Arap ülkesidir. Bahreyn’in güneydoğusunda Katar’a, batısında ise Suudi Arabistan’a sınırı bulunur. Para birimi Bahreyn Dinarı’dır.

Bahreyn antik zamanlardan beri insanlar için bir yerleşim yeri olmuştur. Basra Körfezi'ndeki stratejik konumu ülkeye Asur, Babil, Yunan, Pers ve son olarak da Müslümanlığı da beraberinde getiren Arap medeniyetlerinin yerleşmesine ve bölgeyi etkilemesine sebep olmuştur.

Bahreyn’in 200 yıllık bir emirlik geçmişi bulunmaktadır.

Ülkenin doğal güzellikleri ve çok kültürlü  tarihi ile Bahreyn’i  dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilen bir ülke konumuna kavuşturmuştur.

Körfez ticaret yollarının merkezinde ve zengin inci dalış endüstrisindeki konumundan ekonomik olarak çağlar boyu yararlanmıştır. 

19. yüzyılın ortalarına gelindiğinde, ülke modern bir devlet olarak ortaya çıkan Körfez'in en seçkin ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Öyle ki, Körfez ve ötesi ülkelerdeki tüccarlar adaya yerleşmişlerdir.

 Bahreyn, 1932'de petrol keşfetmek için harekete geçen ilk Körfez devletiydi ve bu girişim son 40 yılda modern ekonomiye bölgesel geçiş yol açmıştır. Ardından, ilk Körfez ülkesi olarak petrol bağımlılığına son vermek için bölgenin en çeşitlendirilmiş ekonomisi haline gelmiştir.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP