Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Belçika, resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir.

Federal Parlamenter monarşi ile yönetilen ve Batı Avrupa'da yer alan Belçika Krallığı'nın sınırları kuzey batıda Atlas Okyanusu'yla, kuzeydoğuda Hollanda'yla, doğuda Almanya'yla, güneybatıda Fransa'yla ve güneyde Lüksemburg ile çizilmiştir.

 Avrupa Birliği'ne üye ve birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. Flemenkçe, Fransızca ve Almanca olmak üzere üç adet resmi dil vardır. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Belçika ticari, yoğun tarım, kentleşme, ulaşım ve sanayi talepleri arasında denge kurmayı başarabilen yoğun nüfuslu bir ülkedir.

Avrupa’nın hammadde üreticisi olarak görülebilir. Bu özelliği onu büyük bir ticaret hacmine kavuşturmaktadır. Genel olarak A.B. üyeleri ve Avrupa pazarına itracat yapmaktadır.

Belçika küçük bir ülke olmasına rağmen tarihi ve zengin tarihi eserleri ile gezilecek birçok alan sunmaktadır. Ortaçağ eserleri  ve Art-Nouveau tarzı mimarisinin örneklerini gezginlerle buluşturmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra kırsal kesimlerde sık ormanlarla kaplı tepeler ve kumlu plajlar gibi birçok doğal şart ve beklentiyi karşılayabilen bir doğaya sahiptir. Ülke bu yönüyle de gezginleri kendisine çekmektedir.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP