Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Benin ya da resmî adı ile Benin Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Benin’de, Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar ülkenin en büyük şehri ve ekonomik merkezi olan Kotonu’da; parlamento ve yüksek yargı kurumları ise resmi başkent Porto-Novo’dadır.

Resmi dili Fransızcadır. Resmi dilin yanı sıra ülke genelinde yerel diller de konuşulmaktadır. Nüfusun genelini Afrikalılar oluşturmaktadır.

Fransız sömürge dönemi öncesinde Batı Afrika’daki birçok krallığın merkezi konumuna gelmiş olan Benin, 1960 yılında Dahomey Cumhuriyeti adıyla bağımsızlığını kazanmıştır.

 Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Nijer, Nijerya, Togo ve Burkina Faso oluşturmakta olup, ülkenin güneyinde Gine Körfezi içerisinde yer alan Benin Körfezi yer almaktadır.

Benin’de kabuklu yer fıstığı, kaju, kakao, kahve ve sadece Afrika’nın bu bölgesinde görülen, kozmetik sanayinde kullanılan bir tür fındık (Shea Butter), mısır, domates yetiştirilmekte ve ihraç edilmektedir. Pamuk ve palmiye yağı en başta gelen ihraç ürünleridir. Tarım ürünleri ile ilgili teknolojiler, deniz ürünleri ve tarıma dayalı endüstri Benin’de yabancı yatırımcıları bekleyen önemli alanları arasında gösterilmektedir.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP