Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Cibuti, resmi adı Cibuti Cumhuriyetidir, Doğu Afrika'da küçük bir konumundadır. Komşuları: Kuzeyde Eritre, batıda ve güneyde Etiyopya, güneydoğusunda ise Somali’dir.

Resmi dilleri olan Arapça ve Fransızca dışında Somalice ve Afarca da kullanılmaktadır. Para birimi Cibuti frangıdır.

 Kızıldeniz'e ve Umman Denizi'nin Aden Körfezi'ne kıyısı vardır. Arap Yarımadası'nda bulunan Yemen'e 20 kilometre uzaklıktadır.

Başkenti Cibuti şehridir. Nüfusun büyük bir kısmı başkent Cibuti’de yaşamaktadır. Görülmesi gereken yerlerin başında, büyüleyici manzarasıyla deniz seviyesinin 150 metre altında yer alan Assal Gölü yer almaktadır.

Tarımsal üretim içinde önemli bir yeri olan ve kırsal bölgelerde yaşayan halkın en önemli geçim kaynağını teşkil eden hayvancılık ise geleneksel yöntemlerle ve göçebe kültürü çerçevesinde yapılmaktadır.

 

Düşük verimlilik ve kontrol edilmeyen hayvansal hastalıkların mevcudiyetine rağmen kırsal kesimde yaşayan ve toplam nüfusun üçte birini oluşturan halkın temel geçim kaynağı olan hayvancılık dış ticaret açısından da önem taşımaktadır. Ayrıca ülkede balıkçılığın da gelişmesiyle en önemli ihracat kalemini deniz ürünleri oluşturmaya başlamıştır.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP