Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Myanmar, resmî adıyla Myanmar Birliği Cumhuriyeti ve ayrıca bilinen adlarıyla Burma ya da Birmanya, Güneydoğu Asya'da, Andaman Denizi ve Bengal Körfezi kıyısında, Bangladeş, Çin, Hindistan, Laos ve Tayland arasında yer alan Asya ülkedir. 

Myanmar; Uzakdoğu geleneklerini yaşatan, bozulmamış doğası ve sahilleriyle gidenleri masalsı yaşamın içine alan ülkedir. Ülkenin başkenti Naypyidaw’dır.

Nüfus açısından en kalabalık ikinci şehridir. Resmi dil olan Burmaca dışında halk arasında konuşulan etnik diller de bulunmaktadır.

 Para birimi olarak Kyat kullanılmaktadır.

Başlıca doğal kaynakları Petrol, Kereste, Kalay, Antimon, Çinko, Bakır, Tungsten, Kurşun, Kömür, Mermer, Kireçtaşı, Değerli Taşlar, Doğalgaz ve Hidro Enerjidir.

Ülke ekonomisinin ana damarı tarımdır.

Çok bol miktarda olan madenler, tarımdan sonra ekonominin dayandığı ikinci büyük faktördür. Ülkede üretilen en önemli tarım ürünü, bütün Uzakdoğu ülkelerinde olduğu gibi pirinçtir. Halkın temel gıda maddelerinin başında gelen pirincin ülke içerisindeki tüketimden artanı ihraç edilir. Ülkedeki petrol üretimi, İkinci Dünya Savaşından önceki seviyesine henüz ulaşmış değildir.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP