Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Solomon Adaları, Büyük Okyanus'un güneyinde, Papua Yeni Gine'nin doğusundaki adalar devletidir. 990'dan fazla adadan oluşur.

Ülke, İngiliz Milletler Topluluğu üyesidir.

Ülkenin başkenti Honiara’dır.

Resmi dil İngilizcedir. Halk arasında konuşulan 67 adet yerel dil bulunmaktadır. Para birimi olarak Solomon Adaları doları kullanılmaktadır.

Solomon Adaları’nın binlerce yıl iskan edilmiş olduğu düşünülmektedir. Solomon Adaları; botanik bahçeleri, kumsalları, şelaleleri ile son zamanlarda turizm açısından gelişmekte olan bir ülkedir. Ülke halkı geleneklerine bağlıdır ve nüfusun çoğu köylerde yaşamaktadır.

Dünyanın en iyi dalış noktalarından biridir.

Solomon Adaları’nın büyük ölçüde tarım, ormancılık (kereste) ve balıkçılığa dayanan ekonomisi, etnik çatışmaların yaşandığı 1998-2003 döneminde küçülmüş ve sıkıntılı bir süreç geçirmiştir. Tarım sektörü gelirler ve ihracatın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

 

Ülkede bakır, kurşun, nikel, altın, gümüş, boksit ve fosfat yatakları bulunmakla birlikte, sadece küçük çapta altın madenleri işletilmektedir. Gold Ridge madeni, taşkınlara bağlı olarak altyapı ve yolların zarar görmesi nedeniyle 2014 Nisan ayında kapatılmıştır.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP