Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

İsviçre, resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu, federal otoritelerin merkezi Bern ile birlikte 26 kantondan oluşan federal cumhuriyet. Batı Avrupa'da bulunan ülkenin kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya, ve doğusunda Avusturya ile Lihtenştayn yer alır.

 Başkenti Bern’dir

. Ülkenin en kalabalık ve en büyük şehri ise Zürih’tir.

 Romanş dili olmak üzere dört adet resmi dilleri vardır.

Para birimi olarak İsviçre frangını kullanmaktadırlar.

 İsviçre; Alpler’in eteklerinde yer alan, doğası ve kültürüyle Avrupa’nın turizm merkezlerinden biri haline gelen, dağ tatili yapabileceğiniz, denize kıyısı olmayan küçük bir ülkedir. Ülkede 700’e yakın müze bulunmaktadır.

İsviçre yeraltı kaynakları konusunda varsıl bir konumda bulunmazken, sınırlı sayıda kömür ve tuz yatakları bulunmaktadır. İsviçre ekonomisi için önemli bir gelir kaynağı olan hayvancılık ve tarım ise ülke ihracatında ciddi bir bölüme tekabül eder. Örneğin İsviçre süt ve süt ürünleri, çikolata ve peynircilik dünya ve Avrupa piyasası için son derece büyük kapasitelere sahip olurken. İsviçre ekonomisinin asıl itici gücü ve temel dinamiği ise bankacılık ve finans sektörüdür. İsviçre ülkenin kuruluş tarihinden bu yana tarafsız kalabilmiş, savaşlara katılmamış ve uluslararası barış girişimlerinde daimi bir şekilde öncülük ederken, BM 2. büyük merkezi İsviçre’de bulunmakta ve çok sayıda uluslararası ekonomik toplantı, barış görüşmeleri büyük oranda ülke topraklarında gerçekleşmektedir. Yine İsviçre yıl boyunca çok sayıda turist ağırlarken turizm büyük bir gelir kaynağıdır.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP