Turvize Vize Başvuru Merkezi

Online Vize Başvuru

Randevu Almak İçin Başvurun.

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti. Afrika'nın orta-doğu bölgesinde yer alan bağımsız ülke. Ülkenin kuzeyinde Kenya ve Uganda, batısında Ruanda, Burundi ve Kongo DC, güneyinde Zambiya, Malavi ve Mozambik yer alır.

 Ülkenin iki başkenti vardır.

Dar Es Salaam, idari,

Dodoma City yasama başkentidir.

Svahili dili ve İngilizce olmak üzere iki adet resmi dil vardır.

Para birimi olarak Tanzanya Şilini kullanılmaktadır.

Tanzanya'nın doğusunda ayrıca Hint Okyanusu kıyıları yer almaktadır. Tanzanya; bünyesinde yer alan vahşi yaşam alanlarıyla dikkat çekmektedir. Birçok kişi ülkeye safari turu yapma ve doğal yaşamı keşfetme amaçlı gitmektedir.

anzanya, BM verilerine göre En Az Gelişmiş Ülkeler (Least Developed Countries) kategorisindeki 33 Afrika ülkesinden biridir. Gayrisafi yurtiçi hasılanın önemli kısmını hizmet ve tarım sektörü oluşturmaktadır. 2016 yılı verilerine göre Tanzanya’da kişi başına düşen GSYH değeri 879 ABD Doları civarındadır.

 

Toplam işgücünün %70’e yakını tarım sektöründe çalışmaktadır. Ancak tarımdan elde edilen gelir Tanzanya’nın gayrisafi yurtiçi hasılasının %28’ine tekabül etmektedir. Tanzanya’nın 2016 yılı ihracatı 9,86 milyar ABD Doları, ithalatı ise 12,02 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir.

 

Açık denizde yapılan araştırmalar sonucunda Tanzanya’nın toplam doğal gaz rezervinin 57.27 trilyon kübik feet’e ulaştığı belirtilmektedir.

Turistik Vize

Turistik Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Ticari Vize

Ticari Vize Hakkında Detaylı Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile - Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al

Erasmus - Oturum Vizesi

Erasmus - Oturum Vizesi Hakkında Tüm Genel Bilgileri Buradan Edinebilirsiniz.

Bilgi Al
HEMEN ARA WHATSAPP